Szczecin – badanie wysiłkowe EKG

W naszej klinice w Szczecinie wykonujemy EKG wysiłkowe, które pokazuje, jak pracuje serce obciążone wysiłkiem fizycznym. To nieinwazyjne badanie, które przeprowadza się, aby postawić jak najbardziej precyzyjną diagnozę np. w przypadku podejrzenia chorób wieńcowych. Pozwala też określić rokowania u chorych po zawale czy po zabiegach na tętnicach wieńcowych. Ponadto EKG tego typu jest niezwykle przydatne, gdy trzeba ustalić przyczyny zaburzeń rytmu serca. Oprócz diagnostyki badanie pozwala stwierdzić, na jaki rodzaj wysiłku fizycznego w codziennym życiu może sobie pozwolić osoba chora na serce, ułatwia też opracowanie programu rehabilitacji pozawałowej.

Samo badanie przeprowadzane w naszej placówce składa się z trzech etapów. Pierwszy to wykonanie zwykłego EKG (wyniki z tego etapu będą punktem odniesienia do wyników uzyskanych podczas próby wysiłkowej). Drugi etap to właściwe badanie wysiłkowe serca. Podczas całej próby wysiłkowej pacjent jest obserwowany przez specjalistów, dzięki czemu może czuć się bezpiecznie (w razie niepokojących sygnałów badanie zostaje przerwane). Trzeci etap to rejestrowanie pracy serca, które powoli się uspokaja po wysiłku. Lekarz obserwuje wówczas pacjenta do chwili, gdy tętno, ciśnienie i zapis krzywej EKG powrócą do wartości wyjściowych, czyli zapisanych tuż przed wysiłkiem.

szczecin ekg wysiłkowe

badanie ekg Szczecin

Badanie EKG w Szczecinie – przeciwwskazania

W naszej klinice (Szczecin) wykonujemy profesjonalne badanie EKG. Analiza danych z przebiegu badania pozwala jednoznacznie rozpoznać różne nieprawidłowości pracy serca, a także profesjonalnie dobrać leki lub podjąć decyzję o bardziej inwazyjnym leczeniu, a w przypadku sportowców upewnić się, że organizm nadąża za podejmowanym przez nich wysiłkiem fizycznym. Przeciwwskazaniem do wykonania badania mogą być m.in. przebyty niedawno zawał serca, zaawansowana niewydolność serca, dławica (dusznica) piersiowa, zaburzenia rytmu, procesy zakrzepowe czy inne zdiagnozowane wady serca.

EKG – Metoda Holtera

 Kontakt z Piotr Zając, Specjalista Kardiolog

509-460-260

+509-460-260

Rejestracja@szczecin-kardiolog.pl