W naszej klinice w Szczecinie wykonujemy m.in. echo serca, czyli echokardiografię. Jest to popularna metoda badania serca, która wykorzystuje zjawisko echa ultradźwięków (USG). Jest to nieinwazyjne, w pełni bezpieczne badanie, które pozwala dokładnie ocenić budowę i działanie zastawek serca, dokonać pomiaru wielkości komór serca, zbadać ich pracę oraz zdiagnozować ewentualne wady serca.

Niezależnie od rodzaju badania (wyróżnia się echokardiografię przezklatkową, przezprzełykową i dopplerowską) pozwala jednoznacznie ocenić struktury anatomiczne serca, budowę zastawek, kurczliwość mięśnia sercowego, a także przepływ krwi w obrębie przedsionków, komór i dużych naczyń krwionośnych.

echo serca Szczecin

Sprawdź echo serca – Szczecin

Nasza klinika (Szczecin) proponuje Państwu echo serca, które wykonują wykwalifikowani specjaliści. Jest ono najważniejszym badaniem dla każdego kardiologa. Daje duży ogląd pracy serca, można je wielokrotnie powtarzać, jest w pełni bezpieczne i nie generuje skutków ubocznych.

Zdecydowanie ułatwia wykrycie przebytego zawału, płynu w osierdziu, obecność skrzepliny i pozwala zdiagnozować nowotwór serca. Badanie pozwala profesjonalnie ocenić stopień zaawansowania choroby, a następnie umożliwia monitorowanie postępu oraz efektów leczenia.

Najczęściej wykonuje się badanie przez klatkę piersiową (tzw. przezklatkowe). W naszej pracowni nie będą musieli Państwo czekać miesiącami na wizytę, a samo badanie przebiegnie w miłej atmosferze.

Kontakt z Piotr Zając, Specjalista Kardiolog

Piotr Zając, specjalista kardiolog

+48 509-460-260

+48 509-460-260

Rejestracja@szczecin-kardiolog.pl

ul. Jana Pawła II 42
70-415 Szczecin